Najbardziej luksusowe repliki zegarków Rolex Pearlmaster

Pearlmaster jest najlepszym luksusowym przewodnikiem dla repliki zegarków Rolex. Zlokalizowany na skrzyżowaniu produkcji zegarków i biżuterii perłowy mistrz Rolex to ekskluzywne rzemiosło z metali szlachetnych, zawsze ozdobione profesjonalnie osadzonymi klejnotami. Podczas gdy Pearlmaster jest bez wątpienia najbardziej luksusową i inkrustowaną klejnotami kolekcją repliki zegarków Rolex, otrzymał stosunkowo niewielki zasięg medialny, ponieważ jego luksus jest niedostępny dla wielu konsumentów.
Pearlmaster został po raz pierwszy wprowadzony w 1992 roku jako nowa i nieco większa interpretacja linii zegarków Lady-Datejust repliki Rolex. W ciągu ostatniego ćwierćwiecza Pearlmaster powiększył się i ewoluował, aby stać się całkowicie oddzielną kolekcją ultra-premium zegarków Datejust, która zaciera granice między zegarkiem a biżuterią. Nazwa „Pearlmaster” faktycznie pochodzi od specjalnej konstrukcji bransoletki zegarka z zaokrąglonymi pięcioczęściowymi ogniwami i ukrytym zapięciem Crownclasp, które do dziś jest szczególnie zarezerwowane dla zegarków z brylantami repliki Rolex.
Dziś fałszywy Pearlmaster jest wykonany w rozmiarach 34 mm i 39 mm i jest wykonany wyłącznie z solidnego 18-karatowego złota. Jeśli chodzi o mechanikę wewnętrzną, Pearlmaster 34 jest zasilany przez kaliber 2235 repliki Rolex, podczas gdy Pearlmaster 39 otrzymuje kaliber 3235. Pomimo różnic w ruchach oba zegarki mają certyfikat Rolex „Superlative Chronometer”, który gwarantuje wydajność pomiaru czasu maksymalna wariancja -2 / + 2 sekundy dziennie.
Ponieważ zegarek Rolex Pearlmaster jest zarówno biżuterią, jak i precyzyjnym przyrządem do mierzenia czasu, każdy replik zegarka Rolex w kolekcji jest wyposażony w pewną liczbę diamentów / kamieni szlachetnych. Stopień osadzania klejnotów może się znacznie różnić w zależności od zegarka Pearlmaster.
Ponieważ zegarek repliki Rolex Pearlmaster jest zarówno biżuterią, jak i wyrafinowanym urządzeniem do pomiaru czasu, każdy zegarek Rolex w kolekcji jest inkrustowany pewną ilością diamentów / klejnotów. Stopień osadzania klejnotów może się znacznie różnić w zależności od zegarka Pearlmaster.
Pośrodku Pearlmaster to w gruncie rzeczy najwyższej jakości, luksusowy Datejust. Podobnie jak inne zegarki Datejust, replika Rolex Pearlmaster ozdobiona jest odpornym na zarysowania szafirowym kryształem z soczewką Cyclops i koronką Twinlock. Choć może mieć te same funkcje, co standardowa seria Datejust, historia i estetyka Pearlmaster są prawdopodobnie tak różne od Rolexa, jak można znaleźć w ich współczesnym katalogu. Ponieważ jednak Rolex nadal zajmuje bardziej luksusową pozycję na rynku zegarków wysokiej klasy, stosowanie metali szlachetnych i kamieni szlachetnych w ich zegarkach staje się coraz bardziej powszechne.